Oferta
Masaż ciążowy
Czas trwania Cena
60 min 259 zł
30 min 150 zł

Jesteś w ciąży, lub znasz kogoś kto jest? 

Bycie w ciąży to coś niesamowitego, jednak wystawia ciało matki na wiele wyzwań, które mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości. Zobacz w czym może pomóc masaż.

  • Samopoczucie – jeśli kiedykolwiek byłeś lub byłaś na masażu, to wiesz jakie to przyjemne uczucie. Ciało pod wpływem dotyku rozluźnia się, krew zaczyna lepiej krążyć, a hormony stresu są natychmiast usuwane z organizmu.
  • Uwolnienie endorfin – gdy hormony stresu znikają ich miejsce zaczynają zajmować hormony szczęścia, to taki moment, kiedy podczas masażu chce nam się spać, bo jesteśmy tak głęboko zrelaksowani. 
  • Zwiększenie elastyczności mięśni – z miesiąca na miesiąc kobieta w ciąży wykonuje coraz mniej czynności, o ile w pierwszym trymestrze może być jeszcze bardzo aktywna fizycznie, o tyle w ostatnim… jest to coraz mniej możliwe i bezpieczne. Zwłaszcza u kobiet, które były aktywne zaczynają pojawiać się napięcia w mięśniach i często są bolesne. Masaż szybko przywraca ich elastyczność i prawidłowe ukrwienie. 
  • Rozluźnienie pleców, szyi, łydek

W trakcie ciąży, im bliżej rozwiązania, tym bardziej obciążone są nasze mięśnie. To naturalne – przecież dziecko rośnie i coraz więcej waży, a do tego w ciąży kobieta zawsze przybiera kilka dodatkowych kilogramów, aby zapewnić dziecku odpowiednie warunki do wzrostu. To obciążenie powoduje napięcia w dolnym odcinku pleców, na szyi oraz łydkach, które muszą wykonywać więcej pracy przy stabilizacji postawy ( zapobiegają przechylaniu się do przodu). Masaż ukoi te dolegliwości, a zrelaksowana mama to jeszcze lepsze warunki rozwoju dla dziecka.

Masaż prenatalny/ciążowy przeprowadza się z reguły od 3 do 8 miesiąca ciąży, z uwagi na stabilność tego okresu. Ten rodzaj znacznie różni się od standardowej formy masażu. W zależności od uwag zgłaszanych przez pacjentkę i okresu ciąży w jakim się znajduje, dostosowuje się odpowiednią, komfortową i bezpieczną (dla matki i dziecka) pozycję ułożeniową. Jest to wiedza o kapitalnym znaczeniu dla przebiegu i efektu zabiegu.

Właściwe dobranie pozycji zapewnia wygodę pacjentki, dogodny dostęp do masowanych okolic ciała, ich odpowiednie napięcie (rozluźnienie), a przede wszystkim stwarza prawidłowe warunki dla układu krążenia (dostawy tlenu dla płodu nie są upośledzone!).

Zabieg prowadzony jest wyłącznie z użyciem delikatnych technik masażu, nie stosuje się agresywnych, szybkich ruchów. Może być wzbogacony technikami fizjoterapeutycznymi (rehabilitacyjnymi), potęgującymi zamierzone działanie terapeutyczne w określonych, szczególnie obciążonych partiach ciała.

Należy nadmienić o istnieniu specjalistycznych preparatów do wykonywania masażu kobiety ciężarnej, rekomendowanych do tego typu zabiegów.

KORZYŚCI Z MASAŻU CIĄŻOWEGO:
Wymienia się długą listę pozytywnych aspektów masażu ciążowego, poniżej przytoczone zostaną szczególnie istotne.

  • Masaż wykazuje wybitne właściwości relaksujące, oddziałując zarówno na psychikę oraz ciało kobiety w okresie ciąży i połogu.
  • Jest to chwila psychicznego odpoczynku i odnowy biologicznej dla przemęczonych stawów, bolesnych i nadmiernie napiętych mięśni.
  • Zabieg stanowi terapię przeciwobrzękową, redukuje powstawanie żylaków oraz wpływa na regulację ciśnienia krwi, krążenia krwi i chłonki (limfy).
  • Pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego, krążenia, oddechowego, pokarmowego i wydalniczego oraz przebieg wielu procesów zachodzących w organizmie.
  • Zabieg rewitalizuje skórę brzucha, poprawia kondycję mięśni oraz usprawniania rehabilitację po cesarskim cięciu.
  • Obserwuje się korzystne oddziaływanie na tkanki kręgosłupa i miednicy(!), procentujące również w okresie połogu.
  • Istnieją doniesienia świadczące o redukcji czasu i bolesności akcji porodowej, a także komplikacji okołoporodowych u kobiet korzystających z opisywanego masażu. Wiele pozytywnych aspektów ma istotne znaczenie do szybkiego powrotu pełnej sprawności i witalności w okresie połogu. Zrozumiałym jest, że dziecko czerpie z tych korzyści pełnymi garściami, bowiem współzależność matki i dziecka nie podlega dyskusji.

Efekt Terapeutyczny: ****
Efekt Relaksacyjny: ****