Oferta
Masaż sportowy
Czas trwania Cena
45 min 259 zł

Masaż sportowy dla sportowców amatorów i zawodowców  oraz wszystkich, którzy aktywnie uprawiają swoją ulubioną dyscyplinę.

Relaksuje, regeneruje organizm po wysiłku, dotlenia, usuwa zakwasy i napięcie mięśni, pomaga w leczeniu kontuzji i zmniejsza ryzyko ich wystąpienia, poprawia metabolizm i krążenie krwi.

Masaż sportowy rewelacyjnie wspomaga organizm przed treningiem, w trakcie i po wysiłku. 

Przy masażu sportowym stosowane są techniki masażu klasycznego, jednak wykonywane są ze zdecydowanie większą siłą, intensywnością i energią, na granicy bólu. 

Może być kondycyjny (podtrzymujący), startowy, przedwysiłkowy, treningowy, powysiłkowy. Uzależniony jest od rodzaju wysiłku i od fazy przygotowań sportowca do zawodów.

Masaż sportowy ma dwa główne zadania: pierwsze – pobudzić organizm do intensywnego wysiłku, drugie – wyciszyć i zregenerować.
Zapisz się na masaż sportowy. Ustal z nami harmonogram sesji i dopasuj je do swojego planu treningowego:

Masaż sportowy jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych masaży. Stanowi zabieg przeznaczony głownie dla sportowców oraz ludzi czynnie, lecz nie zawodowo zajmujących się sportem.

Wyróżnia się (w zależności od potrzeb) następujące odmiany tego masażu:

  • dla podtrzymania kondycji;
  • treningowy;
  • przed zawodami i podczas zawodów;
  • przedwysiłkowy i powysiłkowy.

Zalecany jest on również osobom po przebytych kontuzjach oraz tym, które chcą powrócić do uprawiania sportu po dłuższej przerwie. Masaż sportowy jest jak gdyby “wzmocnioną” wersją masażu klasycznego i ma z nim wiele wspólnego, okazuje się jednak bardziej intensywny i używa się przy jego wykonaniu większej siły. Stosuje się różne techniki – od głaskania, rozcierania, ugniatania po opukiwanie i siekanie.

Masaż ów łagodzi bóle mięśni i stawów, usuwa zmęczenie, poprawia krążenie, pomaga również pozbyć się tzw. zakwasów, gdyż usuwa toksyny z organizmu, a także przyspiesza regenerację i czyni nas odporniejszymi na kontuzje.

Podobnie jak przy większości tego typu zabiegów przeciwwskazaniami do masażu sportowego są: menstruacja, gorączka, nowotwory, choroby skóry, stany chorobowe (w tym wskutek zakażeń pasożytniczych), jak również miażdżyca, hemofilia, możliwość wystąpienia krwotoków i żylaki.

Efekt Terapeutyczny: *****
Efekt Relaksacyjny: *